Mar. 22, 2019

Zabiegi kosmetyczne zimą

Zabiegi kosmetyczne
Obrazek zabiegi-kosmetyczne-na-zime

Niekorzystne warunki atmosferyczne jakie zwykle występują zimą zaburzają funkcjonowanie naturalnych mechanizmów obronnych skóry. Dochodzi wówczas do uszkodzenia warstwy hydrolipidowej skóry. Przygotowanie skóry na wiosnę w gabinecie kosmetycznym to przede wszystkim złuszczanie obumarłych komórek naskórka, jego rewitalizacja oraz regeneracja.

Zima to odpowiedni moment na zabiegi złuszczające martwy naskórek, które idealnie przygotowują skórę do wchłaniania składników aktywnych. Taki efekt można osiągnąć poprzez zastosowanie terapii kwasami. Przyśpieszenie odnowy komórkowej naskórka możliwe jest dzięki odpowiednio dobranym mieszaninom związków chemicznych o działaniu złuszczającym oraz dodatkowych substancji biologicznie czynnych.

Klientkom proponowane są zabiegi eksfoliacji naskórka przy użyciu kwasów: glikolowego, mlekowego, azelainowego, salicylowego, pirogronowego, migdałowego. Przeprowadzenie w serii co najmniej 4 zabiegów złuszczania naskórka zmniejsza oznaki starzenia się skóry (zmarszczki, plamy pigmentacyjne) a także odpowiada za zwiększanie nawilżenia i poprawia elastyczność skóry.

Inna  formą złuszczania naskórka jest mikrodermabrazja diamentowa. To jeden z najczęściej wybieranych przez klientki zabiegów kosmetycznych. Jest to metoda mechanicznego złuszczania naskórka polegająca na ścieraniu kolejnych warst naskórka przy pomocy głowic diamentowych. Zabieg ten znacznie poprawia funkcjonowanie skóry i pomaga uporać się z problemami skórnymi takimi jak: przebarwienia, blizny, zaskórniaki, zmniejsza widoczność płytkich zmarszczek.

Po zabiegu z kwasami, a także mikrodermabrazji wskazane jest używanie kremów z filtrami ochronnymi.

Zimą szczególnie narażone na odmrożenia i podrażnienia są dłonie i stopy. Dlatego też warto skorzystać z zabiegów parafinowych, po których skóra jest gładka, elastyczna i doskonale nawilżona.

A co z zabiegami na stopy?

„Stopa to dłoń na nodze” – oznajmił w 1906 roku Konrad Birkenstoch, twórca wygodnych sandałów. Pamiętajmy że na staranny pedicure stopy zasługują nie tylko w ciepłych miesiącach, kiedy ze zrozumiałych zaczynamy się o nie bardziej troszczyć, ale i także zimą.

  • Udostępnij: